Śledzenie paczki w RUCHu

Śledzenie paczki w RUCHu

Aktulności Artykuł miesiąca Prasówki

Śledzenie paczek drogą internetową jest niezwykłym ułatwieniem zarówno dla nadającego paczkę jak i odbiorcy przesyłki. Obydwie strony transakcji mają natychmiastowy podgląd na nadany towar, a tym samym informacje na jakim etapie znajduje się nadana paczka. Monitorowanie wysyłki jest możliwe poprzez wskazaną stronę internetową, odbiorcy wystarczy w tym celu otrzymany numer nadania.

 

Paczka w RUCHu-jak nadać?

Spośród wielu opcji dostawy warto postawić na wybór paczki w RUCHu. Przesyłkę możemy odebrać we wskazanym przez nas miejscu, może to być nawet pobliski sklep spożywczy. RUCH posiada ponad 4 tysiące punktów odbioru paczek, zarówno w wielkich aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach. Aby prawidłowo zrealizować wysyłkę musimy wypełnić formularz, w którym podamy dane nadawcy, odbiorcy, dokonamy szacunku paczki podając jej wagę (do wyboru opcje mini lub maxi w zależności od wagi towaru, która może wahać się od jednego aż do dwudziestu kilogramów), wskazujemy punkt odbioru paczki uprzednio wybrany przez kupującego, a w końcowym etapie nadania wybieramy jego sposób-jeśli jesteśmy posiadaczami urządzenia drukującego, możemy samodzielnie przygotować paczkę, naklejając na niej list przewozowy. Jeśli jednak nie posiadamy drukarki zapisany kod nadawcy przekazujemy sprzedawcy w wybranym punkcie RUCHu.

Paczka w drodze, czyli jak monitorować nadaną przesyłkę?

Po nadaniu paczki przez sprzedawcę otrzymamy wygenerowany kod oraz zostanie nam wskazana strona internetowa na której dostępne jest całodobowe i szczegółowe śledzenie przesyłek. Kod (najczęściej w formie kombinacji kilkunastu cyfr i liter) jest jedynym wymogiem niezbędnym do procesu śledzenia paczki. Nie musimy potwierdzać tożsamości podając nasze dane, czy adresu wskazując lokalizację. Kod otrzymamy wiadomością SMS, a kiedy paczka będzie już gotowa do odbioru we wskazanym przez nas punkcie również zostaniemy o tym poinformowani wiadomością przesłaną na nasz numer telefonu wraz z kodem odbioru. Jeśli chcemy prześledzić drogę naszej wysyłki otrzymany kod wpisujemy w rubrykę na stronie internetowej (w przypadku jednej z popularniejszych stron do śledzenia-śledzeniepaczek.pl miejsce do wpisania kodu zostanie nam wskazane pod informacją „kliknij i znajdź swoją paczkę online”. Ważne, by pamiętać aby wpisywany kod nie miał znaków specjalnych, a także spacji. Śledzenie paczek jest szczegółowe, co w praktyce oznacza, że posiadając kod nadania mamy dostęp do takich informacji jak godzina nadania paczki, godzina i miejsce odbioru jej przez kuriera, miejscowość, w której aktualnie się znajduje, nazwę oddziału, sortowni paczek itp. Najczęściej po kilku dniach od nadania śledzona paczka jest już w naszych rękach.

Regulamin paczki w RUCHu

Przesyłkę oczekującą na odbiorcę w jednym z punktów odbioru RUCHu otrzymamy po uprzednim zweryfikowaniu. Jako adresaci przesyłki musimy podać jej kod odbioru, a jeśli została nadana w opcji za pobraniem, jesteśmy zobowiązani do uprzedniego sfinalizowania transakcji i uiszczenia opłaty za towar. Otrzymujemy także prawo zareklamowania przesyłki, jeżeli bezpośrednio po przejęciu paczki sporządzimy protokół dotyczący uszkodzenia przesyłki. Reklamacja powinna zawierać nasze imię, nazwisko, adres do korespondencji, przedmiot reklamacji, uzasadnienie reklamacji oraz numer rachunku bankowego, jeśli domagamy się zwrotu należności.  Warto także pamiętać o tym, że przesyłkę możemy odbierać w godzinach otwarcia punktu, a każdy punkt odbioru paczek RUCH jest otwarty w indywidualnych godzinach, które należy wcześniej sprawdzić.

Śledzenie przesyłek jest nieocenioną pomocą przy dokonywaniu zakupów w drodze internetowej. Jako odbiorca towaru mamy nieustanną kontrolę nad paczką, możemy w trakcie jej drogi do nas, zmienić punkt odbioru czy adres dostawy. Śledzenie paczki w RUCHu po lokalizacji, którą widzimy po wpisaniu kodu pomaga nam także ocenić ilość czasu, której potrzeba by przesyłka dotarła do wybranego przez nas punktu.

16 thoughts on “Śledzenie paczki w RUCHu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *