Naturalne oleje do twarzy i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osoby i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie wygrywa na pozycje. Coraz częściej czynimy ze poprzednich przyzwyczajeń i osiągamy po produkty dobrych producentów z zagranicy czy młodych naszych firm, które za nasz cel obrały edukowanie w sprawie naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osoby i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów odnalazłyśmy się… oleje. Są więc materiały, które na maska czy włosy stosuje coraz większe grono osób – i obecne nie tylko kobiet! Jeszcze kilka-kilkanaście lat temuż mogło żyć owo wyjątkowo delikatne podejście, ale dzisiaj coraz dużo osób daje szansę olejom. Wbrew pozorom, nie powodują one przetłuszczania się włosów czy wywiadów z trądzikiem na osoby – wręcz przeciwnie! Wystarczy odpowiednio dobrać olej do swoich potrzeb, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów także z czasem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla młodych

Stosowanie obrazie na włosy, czyli tzw. olejowanie to doskonale hit minionych lat.

Dla wielu osób było się wręcz pierwszym etapem pielęgnacji, a obrazy na pewne zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy poprawić ich kondycję, wygładzić i nawilżyć włosy oraz uodpornić je na starcia. Obrazy na włosy sprawdzą się nawet u postaci z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich wypadkach można rozpocząć od ich odnoszenia na jedne końcówki.

Najważniejszą sprawą przy wybieraniu oleju do włosów jest ich porowatość. W dowolnym uproszczeniu chce więc od tego, czy nasze włosy są spokojne i spokojne (niskoporowate), posiadają na indywidualnej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) czy może są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią obraz ze pięknych migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z zmiany u włosów wysokoporowatych warto sprawdzić obraz z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje naturalne do włosów- także do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się też do wykorzystywania na osobę. Dobrze dopasowany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, a nawet wesprzeć w leczeniu trądziku. Oraz który olej do osoby wybrać? Wszystko chce od typu cery. Skóra sucha i zobaczyła doceni oleje o gęstej konsystencji, które będą uważać się na cerze i spokojnie ją odżywią – np. obraz z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera podstawowa i mieszana powinna skorzystać na stosowaniu obrazie ze pięknych migdałów czy arganowego – są to obrazy, które doskonale się wchłaniają i nawilżą skórę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z zmiany dla cery ciężkiej także z trądzikiem polecamy obraz z czarnuszki czy jojoba – te obrazy błyskawicznie zasychają, ale zawsze przekażą skórze swoje dobre właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *