Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Prasóweczki

Gęste i zadbane włosy, są atrybutem każdej kobiety, ale także i mężczyzn. Zwykle dokładamy więc wszelkich starań, by odpowiednio je pielęgnować. Nie mniej jednak, czasem z dnia na dzień, możemy zauważyć, że włosów na szczotce przybywa, a także znacznie się przerzedziły. Prawdą jest, że każdy z nas traci około 100-150 włosów dziennie, jednak jeśli zauważamy znacznie więcej martwych kosmyków, warto wiedzieć, jak poradzić sobie z ich nadmiernym wypadaniem.

Po pierwsze- odpowiednie preparaty do pielęgnacji

Jeśli twoje kosmyki, skłonne są do wypadania, warto sięgnąć po specjalne preparaty. Chodzi tutaj o produkty, w składzie których dominują:

  • peptydy
  • kreatyna
  • aminokwasy
  • witaminy
  • minerały
  • fitohormony

  Po znalezieniu takiego produktu, niezwykle ważna jest jego aplikacja. Powinien on zostać wmasowany w skórę głowy, by umożliwić składnikom preparatu wniknięcie do brodawek włosów. Warto także, przed wykorzystaniem produktów do pielęgnacji, oczyścić skórę głowy peelingiem lub wysokiej jakości szamponem. Masaż skóry głowy, powinien trwać około 15 minut, by pobudzić komórki włosów do intensywnego wzrostu. Zrezygnować natomiast powinniśmy z ciężkich odżywek, które tylko obciążą nasze kosmyki, a dodatkowo mogą sprawić, że włosy zaczną szybciej się przetłuszczać i być pozbawione objętości.

  Po drugie- odpowiednia dieta

  Okazuje się, że to co spożywamy nie tylko wpływa na nasz organizm, ale także ma znaczenie dla naszych włosów. Jeśli więc zauważymy, że nasze włosy nadmiernie wypadają, dodatkowo wraz z cebulkami, być może jest to sygnał, że z naszą dietą jest coś nie tak. Często jej modyfikacja, może skutecznie powstrzymać wypadanie włosów. Co więc jeść, by zahamować utratę kosmyków? Oto kilka wskazówek:

   • spożywaj produkty bogate w witaminę E, B, C i A- znajdziesz ją w pomidorach, papryce, cytrusach, makaronach i pełnoziarnistym pieczywie
   • spożywaj produkty, które dostarczą ci cynku, żelaza i miedzi- znajdziesz je w ostrygach, gorzkiej czekoladzie, soi, czy orzeszkach ziemnych
   • spożywaj produkty białkowe- czyli nabiał, mięsa i ryby.

   Istnieje też kilka produktów, które z diety należy wyeliminować, by wzmocnić włosy. Zrezygnuj z:

    • cukru
    • kawy
    • chipsów, fast foodów i słodyczy

    Po trzecie- nie obciążaj włosów

    Ten punkt dotyczy głównie pań, gdyż nadmierne wypadanie włosów, może być efektem częstych wizyt w salonach fryzjerskich, a także stosowania w nadmiarze produktów do stylizacji włosów. Lokowanie, suszenie, prostowanie, a nawet wiązanie włosów w kucyk, sprawiają iż stają się one osłabione, matowe i mają skłonności do wypadania. Jeśli więc niepokoi nas, że nasza fryzura traci objętość, warto w pierwszej kolejności ograniczyć liczbę tego typu zabiegów i dać włosom po prostu odetchnąć.

    Wypadanie włosów nie jest problemem, z którym nie można sobie poradzić we własnym zakresie. Często modyfikacja diety, a także sposobów pielęgnacji kosmyków sprawi, że odzyskają one swoją gęstość i blask. Pamiętajmy, że włosy często bywają naszą wizytówką, co oznacza, że warto o nie odpowiednio zadbać.

    Artykuł przygotowano przy współpracy z www.fryzjerwokulski.pl

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *